2024. január 30-án a harmadik fordulóval zárult az iskolánk által hatodszor megrendezett Barabás Zoltán Biológia Verseny. A verseny három fordulóból állt. Tizenhárom csapat adta be jelentkezését. Az 1. forduló helyszínének az SZTE Füvészkert adott otthont, melynek időpontja október 10-e volt. A 2. fordulóban a résztvevők biológiai gyakorlatokat végeztek csontkirakó, mézhamisítás, szaglószervi érzékelés témakörökben, illetve egy csonttani totót oldottak meg. A diákok a nemzetközileg elismert gabonakutató, Barabás Zoltán tevékenységéről tesztet töltöttek ki. A harmadik forduló feladatát előre megkapták a versenyzők: „VÍZHIÁNY A KISKUNSÁGBAN – HOGYAN JÁRUL HOZZÁ A MESTERSÉGES ERDŐTELEPÍTÉS A TÉRSÉG KISZÁRADÁSÁHOZ?” témában előre elkészített PowerPoint prezentációjukat mutatták be 10 perces előadásban. A verseny minden fordulójában 50 pontot lehetett szerezni, összesen 150 pontot gyűjthettek a csapatok. Szoros mezőnyben született meg a végeredmény.

Csapatok Iskola Összesített pontszám
Rókusi mókusok Rókusi Általános Iskola 132
Szaharai Jegesmedvék Domaszéki Bálint Sándor Általános Iskola  119
Észbontók Röszkei Orbán Dénes Általános Iskola 118
Janik Szegedi Janikovszky Éva Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola 117
Kankalinok Sándorfalvi Pallavicini Sándor Általános Iskola 110
Levendula Mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola 106
Ördögök munkában Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 98
Rovarok Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola 95
Nagyvérköri Kispályások Domaszéki Bálint Sándor Általános Iskola  94
Pötyi SzTEJKI Weöres Sándor Általános Iskola 92
Szent László apródjai Mórahalmi Szent László Katolikus Általános Iskola 91
Ökörszem SzTEJKI Weöres Sándor Általános Iskola 85
Zeusz SzTEJKI Weöres Sándor Általános Iskola 81

Az összesített pontszámok alapján I. helyezett a Rókusi mókusok nevű csapat, ők 100 000.- Ft-os értékű díjazásban és könyvjutalomban részesültek. II. helyen a Szaharai Jegesmedvék, III. helyen az Észbontók csapata végzett, ők könyvjutalomban részesültek.

Szívből gratulálunk a versenyzőknek és tanáraiknak, akik nem csak felkészítették diákjaikat, hanem a helyszínen szurkoltak nekik és segítették őket. Reméljük, hogy élvezték a változatos feladatokat és elviszik versenyünk hírét kollégáiknak, diáktársaiknak!

Egyúttal köszönet illeti a verseny szervezésben és lebonyolításában közreműködő kollégáinkat: Kardos Beáta munkaközösség-vezetőt, Csabai Ferenc, Krizsán Sándor és Dr. Just Zsuzsanna biológia szakos tanárokat.