Iskolánk Klímaköre nevezett a BGSZC Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikum által meghirdetett Országos Üzleti Fenntarthatósági Versenyre. Ennek keretében a Kör tanulói három hetes programsorozatot szerveznek tanulótársaiknak előadásokkal, workshopokkal, tevékenységekkel, amelyekkel a környezettudatos magatartás elméletét és gyakorlatát hozzák testközelbe. Vendégeink voltak/lesznek Mihalik Edvin Szeged Zöld város programért felelős tanácsnoka, Gulyás Ágnes az Éghajlattani és Tájföldrajzi Tanszék munkatársa, Kádár András a Jane Goodall Intézet főtitkára, a Motíváció Műhely lelkes munkatársai, a szegedi Komposzt Futárok. Szervezünk továbbá ruhacsere programot, készítettünk „újrapapírt”, lesz a témához illő filmvetítés, volt vitakör, hirdettünk makett készítő versenyt. Tervezünk még faültetést, az iskolai komposztáló felújítását és a tantermek „zöldítését” is.

fenntarthatosag1

fenntarthatosag2